dr Karolina Świder
Kim jestem?
Jestem psychoterapeutką w trakcie certyfikacji, a jednocześnie psychologiem należącym do Polskiego Towarzystwa Psychologii Poznawczo-Behawioralnej. Moja praktyka kliniczna obejmuje współpracę z różnymi grupami wiekowymi. Bazę mojej teoretycznej wiedzy zdobyłam podczas studiów psychologicznych i biologicznych na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz podczas studiów podyplomowych z Psychoonkologii na Uniwersytecie SWPS. Uzyskałam tytułu doktora nauk społecznych w zakresie psychologii na Uniwersytecie Radboud w Nijmegen w Holandii. Prywatnie lubię szum morza, szczyty gór i podróże.
Skąd zdobywam wiedzę i doświadczenie?
Dążę do stałego rozwoju i aktualizacji mojego podejścia terapeutycznego, co uwzględnia udział w różnorodnych konferencjach, kursach i szkoleniach, w tym Krótkoterminowej Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Terapii Simontona oraz Racionalnej Terapii Zachowania. Moje doświadczenie zdobywam poprzez pracę indywidualną z klientami oraz odbywanie staży, (m.in. w Oddziale Dziennym Psychiatrycznym w Rudzie Śląskiej, Szpitalu Rydgiera w Krakowie, Szpitalu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach oraz w Hospicjum św. Łazarza w Gliwicach). Ponad to, swoją praktykę poddaję regularnej superwizji, co pozwala mi na doskonalenie jakości mojej pracy i przekłada się na lepszą jakość świadczonych usług terapeutycznych.
Dlaczego robię to co robię?
Pracuję jako psycholog i psychoterapeuta, ponieważ wierzę w potężny wpływ wsparcia psychologicznego na proces zdrowienia i rozwijania się. Moja główna misja to asystowanie ludziom w odnalezieniu wewnętrznej równowagi, umiejętności, lepszego zrozumienia siebie oraz efektywnego radzenia sobie z życiowymi wyzwaniami. Ogromną satysfakcję czerpię z obserwowania, jak ludzie osiągają pozytywne zmiany w swoim życiu.
Co jest dla mnie ważne?
Najważniejsze jest dla mnie zapewnienie bezpiecznej i wspierającej przestrzeni, w której każdy może otwarcie wyrażać swoje emocje i myśli. Stawiam na indywidualne podejście, dopasowując je do każdej osoby, uwzględniając jej unikalne potrzeby i cele terapeutyczne. Pragnę pomóc zgłaszającym się do mnie osobom osiągnąć drobne zmiany i długotrwałe efekty a przede wszystkim wyposażyć je w niezbędne narzędzia do radzenia sobie z napotkanymi trudnościami.
Co lubię w swojej pracy?
Najbardziej fascynującym aspektem mojej pracy jest przywilej bycia świadkiem transformacji i rozwoju osób, z którymi mam okazję współpracować. Pomaganie im odkrywać ukryte wewnętrzne zasoby, rozwijać umiejętności radzenia sobie z wyzwaniami i budować zdrowsze relacje stanowi ogromne źródło satysfakcji. Dodatkowo, uwielbiam nieustannie poszukiwać i dostosowywać narzędzia terapeutyczne.